Ohlédnutí za Zákonem roku 2019: Přečtěte si výroční zprávu

Jedenáctý ročník ankety Zákon roku je úspěšně za námi, a proto přišel ten správný čas na krátké ohlédnutí. Připravili jsme pro vás výroční zprávu, ve které nejen podrobně shrnujeme všechny nejdůležitější informace o anketě, ale přinášíme například také názory a komentáře odborníků k výsledkům tohoto ročníku. Připomeňte si společně s námi, jaké legislativní počiny byly nominovány a který se stal vítězem, jak probíhalo předávání ocenění či jak o projektu psala média.

Vítězem ankety Zákon roku 2019, jehož tématem byla regulace v digitálním světě, se stal zákon o právu na digitální služby. Ten zakládá obecné právo komunikovat se státem digitální formou a povinnost státu záležitosti digitálně řešit. Dalšími úspěšnými počiny byly zákon o jednotných dnech právní účinnosti a přehledech povinností a nález Ústavního soudu o zrušení praxe povinných daňových tiskopisů neformálně určovaných ministerstvem.

Výsledky ankety byly vyhlášeny 29. dubna 2020. Předání ocenění autorům zmíněných třech nejlepších legislativních počinů proběhlo 14. května 2020.

Pokud si chcete prohlédnout podrobnější informace o výsledcích ankety a zjistit, jak například hlasovala Hospodářská komora ČR či Česká advokátní komora, nebo se chcete dozvědět něco o aktuálních trendech v oblasti digitální regulace, potom neváhejte a přečtěte si kompletní výroční zprávu k anketě Zákon roku 2019.

Partneři projektu

Organizátor

logo

Pod záštitou

logo logo logo

Partneři

logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo

Mediální partneři

logo logo logo logo logo logo